India - Badra Estates

Druhá najľudnatejšia krajina sveta  – India je známa predovšetkým pestovaním čaju a iných korenín. Okrem toho je aj 6. najväčším producentom kávy na svete a činnosti súvisiace s kávou zamestnávajú viac ako milión ľudí. V súčasnosti v Indii je až 98 % drobných farmárov, ktorí vlastnia 1-3 hektáre pôdy a produkujú kávu. Výrazná chuť a mimoriadna aróma sa skrýva pod pojmom indická káva. Káva sa dostala do Indie v 17. storočí vďaka pútnikovi menom Baba Budan, ktorý sa na ceste z Mekky  zastavil v Jemene, kde sa mu naskytla možnosť kúpiť surové neprevarené kávové zrná. Na svoj pás si pripevnil sedem kávových zŕn a prepašoval ich do Indie. Zasadil ich v pohorí Chandagiri, kde sa kávovníku začalo dariť, a to bol začiatok rozmachu tejto plodiny v Indii. Na počesť tohto pútnika premenovali horu na Baba Budan Giri. Kávovník sa začal pestovať v celej južnej Indii. Najväčší rozmach však nastal až v roku 1858, keď sa India stala britskou kolóniou.

Plantáž Badra Estates, ktorá má takmer 85 rokov, začala fungovať v roku 1936 a nachádza v srdci kávového priemyslu Indie v horách Baba Budan Giri – v časti južného poloostrova Indie. Plantáže zaberajú 1530 hektárov a káva sa pestuje v tieni. Na plantáži sa tiež pestujú rôzne korenia ako škorica, klinčeky, kardamóm, muškátový oriešok a kávové plody tak absorbujú unikátnu arómu.
Káva sa spracúva metódou – fully washed, čiže mokré spracovanie. Ročná produkcia kávy predstavuje až 850 ton. 55% kávy ide na export. 
Majitelia berú plantáž ako rodinné dedičstvo, ku ktorému starostlivo pristupujú so zachovaním tradičných metód a úcty ku krajine a ľudom pracujúcim pre plantáž. 

Kávový set - 100% arabica
Neviete si vybrať ? Skúste náš kávový set a nájdite si kávu, ktorá bude chutiť práve Vám od veľkosti 4x80g.  Chuťový profil kávy: Brazília: Brazílska káva predstavuje legendu medzi svetovými kávami. 100% arabica je charakteristická svojím mohutným a plným telom. Jemná aróma je sprevádzaná vôňou..
India - 100% arabica
Druh kávy: 100% arabica Krajina pôvodu: India Spracovanie: fully washed Farma: Badra Estates Nadmorská výška: 1345 m n.m. ..
Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)